2 Ekim 2016 Pazar

League of legends Dünya şampiyonası 2016

league of legends
Günümüzün en popüler oyunlarından birisi olan league of legends yani lol e ben de bir dönem kendimi kaptırdım ne yazık ki. Sabahlara kadar oyun oynamalar, çıldırmalar ve öğrenci evinde lol partileri evet hepsini yaşadım bende.
Kısaca anlatacak olursam bir moba oyunu 5v5 oynuyoruz ve o beş kişinin de kendine göre rolleri var oyunda. Toplamda 100 den fazla şampiyon ve oynanabilirliği çok yüksek. Bunların yanı sıra oyunun kitlesi/topluluğu yaş olarak bir hayli küçük. Bir maçtaysanız ve karşınızdaki kişi size küfür ediyorsa sustur deyip geçin çünkü yaşı muhtemelen 13. Eğer hala oynamayı düşünürseniz sitesinden oyunu indirebilirsiniz. Ek bir bilgi daha veriyim oyunun serverları Almanya ‘da olduğu için 60-80 arası bir ping ile oyunu oynuyorsunuz.
Bu kadar oyunu anlattıktan sonra şu an devam etmekte olan dünya şampiyonasından bahsetmemek olmaz. Ben her ne kadar oyunu bıraksam da turnuvaları takip etmek hoşuma gidiyor, faker reyiz var sonuçta. Şu an baya zevkli giden dünya şampiyonası, her ne kadar bizim ülkemiz katılamasa da zevk alıyoruz.
Az biraz gruplara değineceğim. A grubunun lideri olan Rox Tigers, güney kore ülkesinin bir takımı ve nişancıları Pray gerçekten çok ve şu an ki kdası mükemmel. B grubunun lideri ise olduğu her turnuvada her zaman favori olan SK telecom T1, daha önce 2 şampiyonluğu bulunan bu takım Faker ‘ın önderliğinde yine favori olarak gösteriliyor. C grubu biraz ortada gidiyor çünkü hiç ihtimal verilmeyen intz e-sports bir sürpriz yaparak edg yi yendi ve grupta bir denge söz konusu oldu.
Ve son olarak D grubuna gelecek olursak ronay never give up, samsung galaxy ve tsm kafa kafaya giderken splyce 0-3 lük bir performans ile turnuvaya veda etmiş gibi gözüküyor.

Grupları genel olarak değerlendirdiğimiz zaman A ve B grubunda sıralamalar az çok belirlenmiş diyebilirim bir sürpriz yok zaten böyle olmasını bekliyorduk fakat C ve D grubu dengeli olarak devam ediyor. Daha turnuvanın bitmesine uzun zaman var bakalım bu turnuva bize neler gösterecek. Maçlar genelde Türkiye saati ile 02:00 gibi başlamaktadır. Riotgamesturkish twitch kanalından izleyebilirsiniz.

0 yorum to “League of legends Dünya şampiyonası 2016”

Yorum Gönder